Novinky

01 / 07 / 2016
Osvěžovač klimatizací EasyFresh ®

Advanced Engineering, výrobce přípravků pro čistění a údržbu klimatizací a chladicích techniky, představil nový přípravek EasyFresh ®. Speciálně vyvinutý osvěžovač klimatizací odstraňuje zápach a poskytuje dlouhotrvající svěží vůni. Jeho aplikace je snadná a účinek je okamžitě znatelný.easyfresh

01 / 06 / 2016
Čerpadlo kondenzátu MicroBlue ®

Do nabídky čerpadel kondenzátu byl zařazen nový typ čerpadla MicroBlue ® od osvědčeného britského výrobce Charles Austen. Čerpadlo se vyznačuje malými rozměry a velmi tichým chodem. Může být instalováno v libovolné pozici až do 2 m od klimatizační jednotky a toleruje i chod za sucha. Na čerpadlo je, stejně jako na ostatní čerpadla z této řady, prodloužená záruka 3 roky.

Bližší informace zde nebo na pobočkách.testo

24 / 05 / 2016
Chladivo R452A (OpteonTM XP44)

S rostoucími nároky na snižování emisí fluorovaných skleníkových plynů začínají být stále aktuálnější chladiva s nízkým potenciálem globálního oteplování (GWP). Chladivo R452A (OpteonTM XP44) je vhodnou náhradou za chladiva R404A a R507A, která mají vysoké GWP. Je vhodné pro komerční, průmyslové i transportní chlazení s nízkými a středními vypařovacími teplotami. Lze ho použít jak v zařízeních nových, tak i ve stávajících jako retrofit, přičemž je dosáhováno srovnatelné energetické účinnosti a nedochází k nárůstu výtlačné teploty. Chladivo je nehořlavé, ASHRAE klasifikace A1.

Chladivo R452A je skladem, další technická data jsou na vyžádání.testo

24 / 02 / 2016
Chytré sondy Testo

Do sortimentu profesionálních přístrojů Testo byly zařazeny nové sondy pro měření v oblasti klimatizace, chlazení a topení. Kompaktní měřicí přístroje je možné obsluhovat bezdrátově pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Všechna naměřená data jsou pomocí Bluetooth vysílána do chytrého telefonu, kde je lze snadno vyčíst, zaprotokolovat a nakonec odeslat e-mailem. Veškerou měřicí techniku tak máte stále s sebou a jste okamžitě připraveni k práci.

Bližší informace zde nebo na pobočkách.testo

29 / 12 / 2015
Certifikace osob dle nařízení Komise (EU) 2015/2067

V platnosti je nové prováděcí nařízení Komise (EU) 2015/2067, kterým se upravují minimální požadavky na certifikace fyzických osob a společností, které dříve probíhaly dle zrušeného nařízení č. 303/2008. Nové prováděcí nařízení zahrnuje do výčtu zařízení chladicí jednotky chladírenských nákladních vozidel a přívěsů.

Úplné znění tohoto nařízení je ke stažení zde. Bližší informace k certifikačním zkouškám naleznete v sekci Zkoušky pro certifikaci.testo

15 / 07 / 2015
Inovace snímačů hladiny oleje TraxOil

Výrobce snímačů hladiny oleje Emerson Climate Technologies představil změny v konstrukci TraxOilů. Typy OM3/OW3 bude možno používat i s chladivem R410A díky zvýšení max. pracovního tlaku na 46 bar (nyní 35 bar). Servisní trubice se šestihrannou maticí a vnitřním O‑kroužkem nahradí stávající neservisovatelné provedení snímačů a umožní tak snadné nastavení a servis integrovaného elektromagnetického ventilu (typy OM3-5 a  OW3-5).

Tyto inovace zvyšují spolehlivost, umožňují případný servis a lepší přizpůsobení požadavkům HFC a CO2 chladiv. Bližší informace na vyžádání.testo

04 / 06 / 2015
Digitální servisní přístroje s aplikací pro chytrý telefon nebo tablet

Digitální servisní přístroje od firmy Testo pomáhají přesně a efektivně seřizovat a udržovat chladicí zařízení. Od nynějška dokonce můžete servisní přístroje propojit přes nové Testo-App s chytrým telefonem nebo tabletem. Aplikace nabízí mnoho praktických funkcí týkajících se chladicí techniky, klimatizačních zařízení a tepelných čerpadel.

Bližší informace ke stažení zde nebo na pobočkách.testo

03 / 04 / 2015
Samopropisující evidenční kniha

Novinka v sortimentu – evidenční kniha zařízení s chladivem se samopropisujícími listy pro snadné vytváření kopíí záznamů. Evidenční kniha splňuje veškeré náležitosti dle vzoru uvedeném ve vyhlášce č. 257/2012 stejně jako předchozí verze. Samopropisující listy usnadňují tvorbu povinných kopií záznamů, šetří Váš čas a odpadá zdlouhavé a pracné tvoření kopií.

Z Nařízení evropského parlamentu a rady (EU) č. 517/2014, článku 6, odstavce 2 od 1. ledna 2015 vyplývá mj. následující:
a) provozovatelé vedou (uchovávají) záznamy zmíněné v uvedeném odstavci nejméně po dobu pěti let;
b) podniky vykonávající pro provozovatele instalaci, servis, údržbu a případně opravu nebo vyřazení z provozu daného zařízení uchovávají kopie záznamů po dobu pěti let.
evid_kniha

09 / 03 / 2015
Spirálové kompresory Danfoss a pístové kompresory Maneurop schváleny pro chladiva R407A a R407F

Rok 2015 je milníkem pro zavedení programu ukončení používání F-plynů v celé Evropě. Danfoss oznámil, že schválil používání chladiv R407A a R407F v pístových kompresorech Danfoss Maneurop MTZ a spirálových kompresorech Danfoss MLZ. Plán pro schvalování použití těchto chladiv obsahuje i kondenzační jednotky řady Optyma Plus™ New Generation a Optyma™ Slim Pack.
danfoss

05 / 01 / 2015
Prodej chladiv

Dle Nařízení evropského parlamentu a rady (EU) č. 517/2014, článku 11, bodu 4 dodáváme od 1. 1. 2015 fluorované skleníkové plyny pouze podnikům, které doloží příslušný certifikát či osvědčení, popř. čestné prohlášení, že fluorované skleníkové plyny nenakupují pro účely instalace, servisu, údržby nebo opravy zařízení.

Příslušným certifikátem se rozumí certifikáty kategorií I – III (neplatí pro kategorii IV – Kontrola těsnosti bez zásahu do okruhu). Osvědčením se rozumí osvědčení o školení pro podniky provádějící servis autoklimatizací. Prosíme certifikované podniky, aby před svým prvním letošním nákupem fluorovaných skleníkových plynů předložili příslušný certifikát (buď na pobočce nebo zasláním kopie e-mailem).
chladivo